GPO - GEO-post Office

nové rozšíření hry geocaching

GEO-Post Office - nové rozšíření hry geocaching
DomůPravidla pro listingGPO kešeSeznam pohledůAutořiVzkazyRegistruj GPO

Návštěvní kniha

Jméno:
E-mail:
Web (i s http://):
Text zprávy:
jsou povoleny tagy <b>, <u> a <i>, můžete psát i odkazy ve tvaru www.neco.cz nebo http://neco.neco.cz
3 krát 3 (číslicí):
     

Zobrazit příspevky: 1-20   21-40   41-60   


Gitt - 21:59:27 dne 9. 2. 2010
Ano, tomu rozumím, přesto si ale nemyslim, že by někdo chtěl udělat GPO mysterku 5/5, to bylo přeci proti smyslu hry. Ale je pravda, že by to chtělo zmínit.
Díky za postřehy. Promyslím to a pravidla doplněním.

Honza

Pepa - 21:32:40 dne 9. 2. 2010
pokračování: nebo si v GSAK vyfiltruju regular a větší, protože umístění v seznamu GPO keší podle stávajících pravidel mi nedává žádnou jistotu, že je tato GPO keška pro odeslání pohledu opravdu vhodná. Nebylo by lepší, aby označení GPO keše dávalo potenciálnímu pošťákovi, odesílateli nebo příjemci jistotu, že pokud bude pohled do takové keše vložen, tak se maximalizuje pravděpodobnost jeho doručení a minimalizuje riziko, že skončí po půlroce rozmočený v nějaké zastrčené regulárce, nebo že ho někdo ukradne? Jde ti o kvantitu, aby bylo co nejvíc GPO keší skoro bez omezení, nebo o kvalitu, kdy keška ze seznamu GPO bude něco víc než jen regulárka s upraveným listingem. Pokud označením GPO keše a jejim uvedením v seznamu budeš garantovat vhodnost (to není jen dostatečná velikost) kešky pro posílání geo-pohledů, tak to hře pomůže. Protože je menší šance, že se budou pohledy ztrácet a lidi se na to nevykašlou. (Teď mě napadl třeba registrovaný geo-pošťák, tedy kačer, který relativně pravidelně mezi dvěma GPO a přesunuje geo-pohledy a toto je veřejně známo a další účastníci hry s tím mohou při posílání geo-pohledů počítat.) Jestli chceš, aby ta hra přežila a GPO mělo smysl a neskončilo to u seznamu jakýchsi GPO keší bez jakéhokoliv poslaného pohledu, tak to musí nějak fungovat a většina poslaných geo-pohledů musí dorazit. A se současnými velice volnými pravidly tomu velkou šanci nedávám. Zkus se nad tím zamyslet.

Pepa - 21:31:56 dne 9. 2. 2010
No, jestli chápu hru dobře, tak se skládá z geo-pohledů a GPO keší. Smysl geo-pohledu je jasný. Má na sobě cíl a pokud možno i pravidla, kdyby se dostal do kešky, která není součástí hry (pravidla to umožňují). prostě TB bez trackovacího čísla. Jaký je smysl GPO keše? Jsou v ní pravidla, která jsou z větší části informativní, že něco takového existuje. Tedy to duplikuje info, která by měla být z praktických důvodů i na pohledu. Jaký je další smysl keše? Podle pravidel to je Keška slouží jako schránka pro odesílání, přeposílání a doručování Geo-pohlednic. Takže člověk vloží geo-pohled do GC1F64H, která je svým označením GPO podle současných pravidel určená pro posílání pohledů. Jenže tato keška podle samotného autora není vhodná pro TB a GC pro možnost vykradení a doporučuje putovní předměty vkládat jinam. Myslíš, že je dobré pohledy to takovéto keše dávat a že je tedy vhodné, aby byla označena jako schránka GPO? Nebo vhodí pohled do pětkové mysterky uprostřed hor, kterou najde jeden člověk za 1/2 roku a která podle pravidel může být také použita jako "oficiální" a doporučená schránka. Myslíš, že to je vhodná schránka pro GPO? Líbilo by se ti, kdyby tvůj pohled v takové oficiální schránce skončil? Bojíš se hru sešněrovat pravidly? Jenže co když ta pravidla budou právě přínos. Dobrou hru dělají dobrá pravidla a ne minimálnost pravidel. Teď může být GPO podle pravidel skoro jakákoliv keš, takže je úplně jedno, jestli se podívám na seznam GPO keší, nebo si v GSAK vyfiltr

Gitt - 18:42:50 dne 9. 2. 2010
Asi stále nechápu Vaši představu. Když si to tak pročítám, tak přeci pravidla daná jsou, tak co je potřeba teda ještě podle Vás udělat?

Pepa - 08:18:55 dne 9. 2. 2010
I zábava může mít pravidla a přínos. Teď je to jenom pro ownery neminiaturních keší, že se za info o GPO přihlásí o ikonku do listingu. Ostatním to nic nepřináší. Jediný smysl a přínos GPO keše je teď v tom, že je označená jako GPO keš. A obávám se, že pokud zůstane podstata GPO jen u ikonky v listingu, tak to nepřinese ani žádnou zábavu. Když jsem to dával mezi projekty na gc.cz, tak jsem od toho čekal něco víc.

Gitt - 21:59:09 dne 8. 2. 2010
Pro Pepu: tento projekt vznikl pouze pro zábavu a to je to hlavní. Pokud bychom stanovily nějaká pevná pravidla, která by podmiňovala možnost připojení se do projektu GPO, nikdo by se asi nepřipojil. Takhle je určena velikost krabičky, napsána pravidla a vytvořeno logo. Ať s ním naloží každý, jak chce. Pokud by byla dána přesná pravidla nijak neregistrované a doposavat nerozvinuté hry, docházelo by přes ně k tvrdé selekci kešek, které ano a které ne. Nyní pouštím přes registraci jen ty, které splňují pravidla - Vysvětlení projektu, odkaz na stránky, velikost schránky .. dál už je to na autorovi kešky.

O popularizaci pohlednic nemůže být řeč, proč vůbec?

Pepa - 07:48:32 dne 8. 2. 2010
Sakra, oseklo mi to příspěvek, takže pokračování:
Protože jenom pak to označení bude mít nějaký přínos. A logo je vaše, takže jeho použití můžete podmínit, stejně jako uvedení v seznamu tady na webu. V tuhle chvíli nevidím smysl projektu, možná jen jako popularizace geo-pohledů, ale označení schránky mi přijde v současnosti nastavenými a vyžadovanými parametry k ničemu, v některých konkrétních případech dokonce na škodu.

Pepa - 07:47:05 dne 8. 2. 2010
Tak mohlo by se to uvádět jako doporučení. Tedy místo odpovědi "Ano, je možné použít libovolnou obtížnost" psát "Ano, je možné použít libovolnou obtížnost, ale je vhodně blabla...". A navíc lze vhodností schránky podmínit možnost použití loga. Protože v tuhle chvíli nevidim žádnou přidanou hodnotu GPO, neboť jako GPO lze prakticky použít cokoliv velikosti regular a více. A jako GPO je logem označena třeba "GEO-POST OFFICE Praha-Dubec", která má v listingu "Nevkládejte prosím do této cache GC a TB - je na frekventovaném míste a nelze rucit za jejich bezpecnost. Pro tento úcel jsou v blízkém okolí vhodnejší krabicky. Díky :)." a tedy je pro výměnu jakýchkoliv putovních předmětů a tedy i pohledů naprosto nevhodné. Navíc nechápu, proč TB/GC doporučuje autor nevkládat a pohledy jsou v pořádku, nevidím logiku.
Původně jsem si myslel, že kešky označené GPO budou mít takové vlastnosti, aby byly pro posílání pohledů vhodné a v maximální míře zajišťovaly spolehlivé a bezpečné doručování pohledů. Třeba tedy:
1) vhodnost fyzické schránky (vhodná velikost, vodotěsnost,...)
2) bezpečnost (spolehlivý úkryt, co nejmenší pravděpodobnost vykradení mudly)
3) nezdržují přesun předmětů (lehká pro geocachery - tradička, lehká multi nebo mystery, s potenciálně nezanedbatelnou návštěvností)
4) instrukce (v podstatě duplicita, protože je stejně lepší mít instrukce na pohledu)
Označit kešku jako GPO včetně použití loga bych umožnil jen za splnění všech těchto podmínek. Protože jenom p

Gitt - 10:22:12 dne 4. 2. 2010
To Pepa: To se ví, ale je to na uváženosti každého kačera. Nic se nakazovat nemůže.

Gitt

pepa - 08:37:12 dne 4. 2. 2010
Sice může mít libovolnou obtížnost a terén, ale chtělo by to trochu soudnosti. Udělat schránku zaměřenou na putovní předměty jako pětkovou mysterku mi přijde trošku na hlavu.

Kamen89 - 11:17:49 dne 29. 1. 2010
Zdarec, vzhledem k dotazům týkajících se difficulty a typu keše jak tady, tak na fóru, tak bych sem k základním informacím dopsal, že GPO může být jakákoliv keš s fyzickou schránkou libovolné obtížnosti a terénu.

Jirka

gitt - 12:19:25 dne 26. 1. 2010
To LadaBohac: Ahoj, vím o tom, myslím, že jsem to v novém vláknu na GC.cz zmínil. Klidně nějakou založ, zaregistruj a hurá do oběhu.

Honza - Gitt

Kamen89 - 11:55:44 dne 26. 1. 2010
2Petricius: Ahoj, je úplně jedno, jestli bude GPO tradička, multina, letterbox nebo mysterka (hlavně né earthka nebo virtuálka:-))... Jde hlavně o to, aby to mělo dostatečně velkou krabičku na pohlednice.

ladabohac - http://www.ladabohac.tk - 19:23:02 dne 25. 1. 2010
Ahoj. Jen bych se zmínil , že o geopoště jsem už na gc.cz na konci října 2009 viz. zde:

http://www.geocaching.cz/forum/viewthread.php?forum_id=3&thread_id=12455&pid=161265#post_161265

ale tenkrát to nějak zapadlo mezi ostatními vlákny. O dva měsíce později na to přišel stávající autor a musím mu poděkovat za realizaci. Nápad je to výbornej a možná nějakou tu svoji keš na geopostoffice předělám.

přeju hodně zdaru a asi nějakou poštu v brzké době odešlu :).

Petricius - 12:48:10 dne 25. 1. 2010
Ahoj,
zdá se mi to jako výborný nápad a chtěl jsem se zeptat, zda je možné udělat jako GPO i mysterku. Nechce se mi kvůli této akci zakládat novou kešku v překešovaných Čechách, ale upravil bych listing jedné své Mysterky (large box). Je ukrytá na docela dobrém místě, často kontrolovaná a zatím bez problémů. Ostatní keše co (spolu)spravuji, pro toto vhodné nejsou, buď jsou mikro, nebo terén 5 apod.
Díky za odpověď a Vaší snaze zdar.

Gitt - 20:59:11 dne 18. 1. 2010
To Hradník: díky, zajistíme změnu, aby nebyl problém.

To Faya&Freya: odpověď na maili.

Honza

Faya&Freya - 19:28:15 dne 17. 1. 2010
Ahoj,Chystáme ted jednu keš v Ostravě a ta by mněla být taky GPO-snad nebude problém se schválením(jelikož bydlíme ve stkhlm,ale do čr jezdíme dost často:-)a navíc máme spojence.:-),takže někdy v únoru bude snad na světě-taky chystáme jednu keš v okolí Stockholmu-tak se chci zeptat jestli máte zájem i o keše založené mimo ČR.Držím pěsti!Dobrý nápad:-)

hradnik - 14:51:47 dne 17. 1. 2010
Ahoj,tak nějak sleduju rozpačitý vznik tohoto projektu a jelikož jakožto spoluorganizátor pražského megaeventu o použití loga gc něco vím, tak vás raději upozorním dříve, než samotný groundspeak. Na každé stránce gc.com je dole odkaz na pravidla použití loga geocachingu. Dle toho, co jim vadilo na našem logu usuzuji, že v pohodě u vás budou pouze loga s letící obálkou mezi krabičkami. Oni se brání jak čert kříži použití loga s tím "circlem" - kultým panákem s praporkem ve čtyřbarevném čtverci. Jestli ale máte už logo schválený, tak se omlouvám. Ale lepší je problémům předcházet. Jo a držim palce...GPO nevypadá zas tak bezmyšlenkovitě!
Honza

FofrMišky - http://www.mericka.cz/fofrmisky - 02:29:23 dne 17. 1. 2010
Bezva nápad-rozhodně se do toho zapojíme (vzhledem k tomu, že v Krkonoších zatím žádná GPO keš není...)! Akorát je nesmysl měnit listing teď, když je naše keš pod sněhem... Teda ona je dostupná celoročně, ale lidi musí šlapat přes kilák z vesnice do kopce a to se ve sněhu nikomu moc nechce...
Držíme palce, ať se síť CZ-GPO rozšíří co nejdřív!!!

Zobrazit příspevky: 1-20   21-40   41-60   


Geocaching.com | Geocaching.cz počítadlo.abz.cz