GPO - GEO-post Office

nové rozšíření hry geocaching

GEO-Post Office - nové rozšíření hry geocaching
DomůPravidla pro listingGPO kešeSeznam pohledůAutořiVzkazyRegistruj GPO

Pravidla pro vložení do listingu a přiložení do keše

Toto je krabička typu - Geo-Post Office

Pravidla pro její užívání:

Keška slouží jako schránka pro odesílání, přeposílání a doručování Geo-pohlednic. Geo-pohlednice je jakákoliv sehnatelná pohlednice přiměřených rozměrů, který musí obsahovat trackovatelné číslo, waypoint cílové kešky a jméno kešera, vhodné je vložit i město (aby náhodný kurýr věděl, kam asi chce pohlednice doputovat pokud by tam neměl cestu, aby ji zbytečně nevozil domů na úplně jinou stranu). Úkolem kurýra (náhodný kešer, který pohlednici vyzvedne) je pohlednici přiblížit co nejblíže kešce cílové. Poslední, kterému se toto podaří, má za úkol kontaktovat adresáta, že jeho pohlednice je v cílové kešce. Není od věci Geo-pohlednici zabalit do plastového rychlo-uzavíratelného obalu, jako jsou dosti často logbook v keších.

Pokud se rozhodnete vložit GEO-pohlednici do krabičky, která není v síti GPO, bylo by vhodné na ní připevnit návod pro ostatní, aby věděli, jak a co s pohlednicí.

Jak se adresát dozví, že mu přijde Geo-pohlednice?

Odesílatel po vložení Geo-pohlednice adresátovi napíše, že mu pohlednici odeslal a že ji může v určitém časovém úseku očekávat. Příjemce potom ví, že se snad jednou dočká zprávy v přes Geo-Post Office. Svoji pohlednici může nyní i sledovat díky službě Quick log, kde po zaregistrování můžete získat zdarma TRACKovací číslo, které přidejte na pohlednici. Na těch samých stránkách se pak pohlednice logují, tudíž jsou stále pod dohledem majitele i příjemce.

Proč vůbec Geo-Post Office?

Tento nápad se zrodil někdy na jaře v roce 2006, první keš toho tohoto typu byla umístěna v Kanadě a po přečtení několika logů, i z keší jiných, zjistíte, že to může být fajn zábava.

Toto již do listingu nevkládejte!

Pokud máte zájem, vložte do listingu i logo GEO-POST Office – zatím ji je pár na výběr – konečné se ustálí časem.

Nekladou se ani meze pro vpisování statistik, kolik jste přepravili pohledni s různými zprávami, nabízí se i Geo-razítko nebo samolepka přepravce.

Nenutím Vám tímto svůj postup, dá se samozřejmě napsat i jinak. Toto je pouze shrnutí pravidel, která jsem našel na internetu o projektu Geo-Post Office.

Geocaching.com | Geocaching.cz počítadlo.abz.cz